Glinki i maski, czyli jak dobrać pielęgnację do posiadanego typu cery?
Maski na twarz to świetny sposób, by w domowych warunkach zadbać o stan naszej cery. Systematycznie wykonywane okłady z substancji odżywczych mogą skutecznie zregenerować skórę, nawilżyć ją, rozjaśnić, zredukować wypryski czy przebarwienia. Dużą popularnością cieszą się kosmetyki na bazie glinek - różne jej rodzaje odpowiadają innym typom i problemom skóry. Zabieg możesz z powodzeniem przeprowadzić samodzielnie w domowym zaciszu, bez wychodzenia z domu ani wizyt u kosmetyczki. Dobierz najlepszy produkt do swojego typu cery i stwórz prawdziwe SPA bez wychodzenia z domu.
Glinka kosmetyczna na twarz - w czym tkwi jej siła?
Istnieje kilka rodzajów glinki kosmetycznej; ich działanie ma szerokie zastosowanie w kosmetyce i leczeniu problemów dermatologicznych. Glinka, czyli kaolin, należy do uwodnionych glinokrzemianów, a jej działanie polega na absorpcji zanieczyszczeń. Dzięki temu świetnie redukuje nadmiar sebum czy inne produkty metabolizmu skóry. Glinki bogate są w składniki takie jak krzem, wapń, magnez, potas żelazo, fosfor, cynk, miedź i inne pierwiastki, w łatwo przyswajalnej formie. Dzięki działaniu oczyszczającemu i antyseptycznemu wygładzają i ujędrniają skórę, usuwają martwe komórki naskórka i skutecznie regenerują tkankę. Efekt po zmyciu maski jest wyraźny i zadowalający, a regularne stosowanie zabiegów może skutecznie zniwelować problemy skórne. Warto zapoznać się ze wszystkimi typami glinek i zakupić tą najlepiej dobraną do naszych indywidualnych preferencji. Szeroką ofertę produktów znajdziesz w internetowej drogerii eKobieca.pl.
Rodzaje glinek
- Glinka zielona - rodzaj glinki najlepszy do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej, z problemami trądzikowymi, egzemą lub łuszczycą. Ma silne właściwości dezynfekujące, gojące oraz oczyszczające. Odtłuszczają i regenerują skórę, ściągają pory i działają przeciwzmarszczkowo. Właściwości antyseptyczne glinki hamują namnażanie się bakterii fermentacyjnych i gnilnych co pozwala na jeszcze dogłębniejsze oczyszczenie skóry.
- Glinka czerwona - posiada podobne działanie do glinki zielonej; absorbuje sebum i zanieczyszczenia z twarzy, dlatego rewelacyjnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry tłustej, lecz wrażliwej lub naczynkowej. Uszczelnia i obkurcza naczynka krwionośne, sprawdza się w leczeniu trądziku różowatego. Dzięki swojemu działaniu zapewnia świeżość i gładkość cery.
- Glinka żółta - odpowiednia dla cery tłustej, mieszanej, ale także dojrzałej. W działaniu bardzo podobna do glinki czerwonej, ma jednak większą zawartość tlenku żelaza.
- Glinka biała - nazywana również porcelanową i chińską, to najpopularniejsza ze stosowanych w kosmetyce glinek. Ma właściwości ściągające, odżywiające, i regenerujące, dlatego świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej, zmęczonej, borykającej się ze zmarszczkami. Działa łagodząco i zabliźniająco, widocznie poprawia koloryt skóry. Dzięki swojemu łagodnemu działaniu jest nawet składnikiem niektórych produktów do pielęgnacji niemowląt.
- Glinka różowa - połączenie glinki czerwonej i białej w proporcji 1:2. Zachowuje właściwości obydwu składowych glinek, nadaje się do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, ze skłonnościami do reakcji alergicznej. Ma działanie kojące i odprężające.
- Glinka błękitna - ma szerokie właściwości oczyszczające i regenerujące. Idealna dla wymagającej cery tłustej z problemami takimi jak egzema lub łuszczyca. Posiada również działanie mineralizujące, poprawia krążenie, odżywia, wygładza zmarszczki. Dobra jest również w redukcji cellulitu.
- Glinka marokańska - brązowo-czerwony proszek o działaniu silnie absorpcyjnym, idealny dla cery tłustej i trądzikowej. Można ją również nakładać na przetłuszczające się włosy.
- Glinka “Fullers Earth” - mało popularna odmiana glinki, bogata w minerały i właściwości odtłuszczające. Ma działanie wybielające, dzięki czemu jest dobrym sposobem na zredukowanie przebarwień skóry.
- Glinka z kanadyjskiego lodowca - jej łagodne działanie predysponuje ją do pielęgnacji niemal każdego rodzaju cery. Nawadnia skórę, uzupełnia mikroelementy, poprawia krążenie krwi, jej strukturę i koloryt.