Szampony bez sls
( ilość produktów: 19 )Szampony bez SLS (spieniających siarczanów: SLS - laurylosiarczanu sodu oraz SLES - lauryloeterosiarczanu sodu) są łagodną alternatywą dla osób o wrażliwej skórze głowy, w tym ze skórą atopową i z łupieżem. Substancje te w szamponach bez SLS są zastępowane cocamidopropyl betaine, bazą myjacą wytworzoną z oleju kokosowego, która nie podrażnia i nie przesusza skóry głowy. Takie szampony można stosować codziennie bez obaw o stan skóry głowy czy nasilenie łupieżu - nie mają potencjału drażniącego i są świetne dla alergików. Ponadto zawierają one inne łagodzące i nawilżające ekstrakty z roślin. Szampony takie mogą nieco słabiej się pienić, ale nie narażają one na szkodliwe działanie siarczanów.
Szampony bez SLS to najlepszy wybór do włosów suchych i zniszczonych, ponieważ związki siarczanów mogą przyczyniać się do dalszego przesuszania skóry głowy, nasilenia produkcji sebum, zwiększenia łamliwości oraz osłabienia cebulek. Szampon bez siarczanów działa na włosy i skórę regenerująco i energetyzująco. Suche, wypadające i łamliwe włosy odzyskają gładkość i elastyczność, nie powinny też dalej się przesuszać i kruszyć.
Szampony bez silikonów - dlaczego warto po nie sięgać?
Oto kilka zalet, które posiadają szampony bez silikonów. Zdając sobie z nich sprawę, na pewno zamienisz swój szampon z siarczanami na kosmetyk bez nich w składzie.
Szampony bez SLS:
- są bardzo łagodne,
- doskonale oczyszczają,
- nie wysuszają włosów,
- nie podrażniają wrażliwej skóry,
- nie przetłuszczają skóry głowy,
- nie puszą włosów.
Mimo, że szampony bez SLS nakładamy na skórę głowy i włosy tylko na chwilę, a potem zmywamy, często działają one pielęgnująco, stanowiąc świetny “podkład” pod odżywkę.
Jakich składników należy szukać w szamponach bez silikonów? Zwróć uwagę na to, by zawierały one humektanty (substancje nawilżające), odżywcze emolienty oraz proteiny, a także inne składniki łagodzące i kojące skórę głowy. Wśród humektantów wymienić można m.in. kwas hialuronowy, glicerynę czy trehalozę - dwucukier, który wiąże wodę, zapobiegając jej ucieczce z powierzchni naskórka i jest wykorzystywany również w kremach do twarzy.
Do emolientów należą odżywcze oleje i wyciągi, m.in. ekstrakt z awokado oraz olej kokosowy i arganowy, które wygładzają włosy i zabezpieczają ich powierzchnię przed łamanie się. Składniki proteinowe opierają się na białkach owsa, pszenicy czy grochu. Do takich składników należy również np. keratyna. Łagodzące działanie szamponów bez SLS wzmocnią takie substancje jak prowitamina B5, mocznik (działa też nawilżająco), betaina, alantoina, pantenol czy minerały z Morza Martwego.
Top 3: polecane szampony bez SLS z oferty eKobieca.pl
Przekonaliśmy Cię do zamiany szamponu z SLS na taki bez siarczanów sodu? Świetnie! Poznaj trzy najpopularniejsze produkty z tej kategorii w naszym sklepie online i ich cechy:
- Yope, Mini szampon do włosów Mleko owsiane, 40 ml
Delikatny szampon do codziennego stosowania. Mleko owsiane dba o utrzymanie włosów w dobrej kondycji, a proteiny pszenicy chronią przed uszkodzeniami, nawilżają, odżywiają i poprawiają elastyczność włosów. Opakowanie 40 ml będzie idealnym rozwiązaniem do bagażu, na podróż.
- Barwa, Hipoalergiczny bezzapachowy szampon do włosów, 400 ml
Hipoalergiczny szampon regeneruje włosy oraz skórę głowy. Zawiera 99% składników pochodzenia naturalnego. Idealny do włosów zniszczonych i wrażliwej, skłonnej do podrażnień skóry głowy. Zawiera nawilżającą glicerynę i trehalozę. Nadaje się dla wegan.
- Farmona Herbal Care Kids, Łagodny szampon micelarny, Kwiat bławatka, 300 ml
Hipoalergiczny szampon micelarny delikatnie oczyszcza i usuwa pozostałości kosmetyków z powierzchni skóry i włosów, a przy tym je regeneruje. Doskonale sprawdzi się do włosów zniszczonych i wrażliwej skóry głowy. Nie zawiera sztucznych barwników ani składników pochodzenia zwierzęcego. Ekstrakt z bławatka wygładza i zmiękcza włosy.
Warto wspomnieć, że nie musisz całkowicie rezygnować z szamponów z SLS, jeśli Twoja skóra głowy jest normalna (nie posiadasz alergii, atopii, łupieżu czy przetłuszczającej się skóry głowy). Takie szampony rekomenduje się do mycia 1-2 razy w miesiącu, kiedy potrzebne jest gruntowe oczyszczenie skóry głowy. Na pozostałe mycia polecamy jednak szampony bez SLS, a czasami, jako uzupełnienie pielęgnacji, również szampon enzymatyczny, micelarny (bez SLS) oraz peeling do skóry głowy, który usunie martwy naskórek.