- BIOCOSMETICS GLYCOLIC ACID Kwas glikolowy 70% Pojemność 7ml wzmacnia strukturę kolagenową skóry właściwej oczyszcza zapychane mieszki włosowe uelastycznia i ujędrnia naskórek wzmacnia przenikanie innych składników preparatu kosmetycznego Kwas
BIOCOSMETICS
GLYCOLIC ACID
Kwas glikolowy 70%
Pojemność 7ml
- wzmacnia strukturę kolagenową skóry właściwej
- oczyszcza zapychane mieszki włosowe
- uelastycznia i ujędrnia naskórek
- wzmacnia przenikanie innych składników preparatu kosmetycznego
Kwas glikolowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA) i występuje naturalnie w trzcinie cukrowej. Po raz pierwszy został zastosowany w dermatologii w 1974 roku i ze wszystkich AHA znalazł najszersze zastosowanie praktyczne. Spośród wszystkich kwasów AHA jest też najbardziej aktywny, posiada bowiem najprostszą budowę oraz najmniejszą masę cząsteczkową, dzięki czemu łatwo i głęboko wnika w skórę. Biodostępność kwasu glikolowego uzależniona jest również od pH roztworu kwasu i od zastosowanego stężenia. Wzrasta ona przy obniżeniu wartości pH poniżej wartości pKa kwasu, która wynosi 3,8 i po podwyższeniu stężenia.
Kwas glikolowy 70% złuszcza naskórek i silnie pobudza procesy regeneracyjne w skórze właściwej. W zdrowym naskórku codziennie tracimy jedną do dwóch warstw korneocytów spośród 15 znajdujących się w warstwie rogowej. Kwas glikolowy powoduje przyspieszone złuszczanie w mechanizmie zbliżonym do fizjologii naskórka. Pobudza także fibroblasty w obrębie skóry, co powoduje, że zwiększa się ilość prawidłowo zbudowanego kolagenu. Kwas glikolowy powoduje zatrzymanie się wody w warstwie rogowej, co skutkuje lepszym jej nawilżeniem.
Stosowanie przez dłuższy czas (jednak nie dłużej niż 6 miesięcy w czasie ciągłym) preparatów z kwasem glikolowym, oddziaływuje bardzo korzystnie na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia jej grubości o ok. 25% bez wywoływania stanu zapalnego, jak to ma miejsce w przypadku stosowania retinoidów.
Wskazania do zastosowania kwasu:
- Cellulit, rozstępy
- Rozszerzone pory skóry
- Drobne blizny, zmarszczki
- Skóra tłusta, trądzikowa
- Gruba warstwa zrogowaciałego naskórka (łokcie, kolana, stopy)
- Przebarwienia (twarz, dłonie)
- Cera atroficzna, źle ukrwiona
- Przedwcześnie starzejąca się skóra
- Skóra zniszczona kąpielami słonecznymi
- Skóra sucha, wymagająca nawilżenia i pobudzenia
- Skóra szara, tzw. "cera palaczy"
Przeciwwskazania:
- uczulenie na preparaty zawierające AHA,
- Couperose – rozszerzone i popękane naczynka,
- bardzo cienka skóra,
- Neurodermitis (stany zapalne skóry),
- łuszczyca, alergie.
Sposób użycia:
1. Umyć dokładnie twarz i szyje, okolice oczu i ust zabezpieczyć tłustym kremem. Jeśli są rozszerzone naczynka miejsca te należy pokryć również warstwą tłustego kremu.
2. Można przetrzeć skórę płatkami kosmetycznymi, nasączonymi tonikiem lub spirytusem dla mocniejszego działania kwasu. Kwas nanieść patyczkiem zakończonym wacikiem lub zwiniętym wacikiem kosmetycznym na osuszoną skórę. Jeśli skóra jest grubsza, tłusta należy położyć grubszą warstwę, jeśli cienka, sucha – cieńszą. Czym grubsza warstwa kwasu, tym intensywniejsze działanie.
3. Pozostawić preparat na skórze przez ok. 2-6 minut (lub dłużej w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać), można delikatnie masować. Następnie zmyć(używając gąbek lub płatków kosmetycznych) dokładnie dużą ilością zimnej wody,Bardzo ważne jest dokładne zmycie kwasu. Na skórze nie mogąpozostać resztki kwasu Uważać na oczy.
4. Nałożyć na miejsca poddane działaniom kwasów perłę lub zwykły krem natłuszczający.Po 10-15 min. nadmiar zetrzeć chusteczką.
5. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy wykonywać makijażu.
Ważne wskazówki dotyczące zabiegu:
* Kwas jest w formie płynnej Sam/a regulujesz jego stężenie.
Roztwór 5% - 15 ml kwasu + 260 ml wody
Roztwór 10% - 15 ml kwasu + 100 ml wody
Roztwór 20% - 15 ml kwasu + 50 ml wody
Roztwór 30% - 15 ml kwasu + 26.5 ml wody
Roztwór 40% - 15 ml kwasu + 15 ml wody
Roztwór 50% - 15 ml kwasu + 8 ml wody
Siła działania kwasu glikolowego 70% bez rozcieńczenia odpowiada 30% stężeniu kwasu trichlorooctowego.
To niezwykle przydatny skoncentrowany preparat. Kwas możesz stosować do mleczek, toników, także dodając do kremów czy maseczek. Starczy go na wiele zastosowań.
* Niewłaściwe stosowanie (np. zbyt długie pozostawienie na skórze) może spowodować podrażnienia skóry.
* Działa szkodliwie po połknięciu. Działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. UWAŻAĆ NA OKOLICE OCZU I BŁON ŚLUZOWYCH
* W przypadku cer trądzikowych kilka dni po zabiegu może nastąpić wzmożona nadczynność gruczołów łojowych (tzw. wysypanie). Jest to typowy objaw rozpoczynającego się procesu leczenia.
* W zależności od stanu i wyglądu skóry zalecanych jest od 6 do 10 zabiegów, przeprowadzanych raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.
* Po zabiegu należy unikać słońca i solarium lub zabezpieczyć skórę kremem o wysokim filtrze (10 -15 lub wyższym).
* Preparat można też stosować na inne partie ciała (grubszą warstwę). Nie stosować w okolicach tarczycy i piersi.
* W przypadku wrażliwej skóry należy koniecznie przeprowadzić test alergiczny.
* Od 1 do 2 godzin po zabiegu może się utrzymywać zaczerwienienie twarzy.
* Po zabiegu wskazana jest dalsza pielęgnacja kremem odżywczym.
* Preparat AHA może być stosowany także na ciało np. uda, plecy, brzuch, dłonie, a także na zrogowaciałe i przesuszone partie ciała takie jak łokcie, kolana, stopy. Po pierwszym zabiegu widać znakomite efekty w postaci poprawy struktury skóry, która staje się gładka i delikatna, partie ciała ze zrogowaciałym naskórkiem ulegają wyraźnemu wygładzeniu.
* Kwasy AHA działają również bakteriobójczo, ponieważ dotleniają, poprawiają ukrwienie, odtruwają skórę ze szkodliwych toksyn, a także regulują wilgotność i regenerują skórę. Zawarte w preparacie witaminy i ekstrakty roślinne zostają wprowadzone w głąb skóry, dodatkowo ją odżywiając.
Skład: Glycolic Acid
Produkt stosowany jest w gabinetach kosmetycznych.
Kraj pochodzenia: Francja